bb99.serbianforum.info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Драган Тодоровић: Украјина за Русију као Косово за Србију

Go down

Драган Тодоровић: Украјина за Русију као Косово за Србију Empty Драган Тодоровић: Украјина за Русију као Косово за Србију

Порука  Gost Fri Feb 05, 2010 6:47 am

Драган Тодоровић: Украјина за Русију као Косово за Србију

„Јужни поток“, економија, очување територијалног интегритета – таква су 3 основна правца заједничког рада „Праведне Русије“ и Српске радикалне странке уговор о сарадњи између којих је потписан јуче у Москви. Пред микрофоном је председник фракције „Праведне Русије“ у Државној думи Николај Левичев.

Намеравамо да предузимао заједничке напоре за јачање суверенитета РФ и Србије у складу са нормама међународног права. Декларишемо и солидарност као противници блоковског мишљења у сфери међународне безбедности пошто сматрамо то наслеђем хладног рата. „Праведна Русија“ и Српска радикална странка намеравају такође да поклоне посебну пажњу развоју економске сарадње, укључујући реализацију пројекта „Јужни поток“, продуктивнију примену уговора о слободној трговини између наших земаља, као и обезбеђење привилегованог режима за руске инвестиције у Србији и самосталног економског развоја Србије.

Драган Тодоровић: Украјина за Русију као Косово за Србију Todorovic

А ево како види сарадњу 2 политичке снаге потпредседник Српске радикалне странке Драган Тодоровић:

Ми ћемо инсистирати да се Србија у што већој мери економски везује уз РФ. Трудићемо се да руске банке уђу на тржиште Србије. Нажалост за то сада није ситуација, зато што јe политика таква да руски капитал нема добру проходност на српском тржишту. А верујте да постоје разлози да руски капитал уђе у Србију јер да није тако не би широм Србије биле распространене западне банке. Такође мислимо да можемо да допринесемо новом безбедносном пројекту који је изнео председник Русије Медведев. Ми ћемо као политичка странка у српском парламенту учинити све да наша држава ни под каквим околностима не уђе у НАТО. Мислим да је то изузетно значајно и за Србију и за Руску Федерацију.

Након церемоније потписивања уговора потпредседник Српске радикалне странке одговорио је на нашег извештача.
Плановима очувања територијалног интегритета Србије задат је још један удар – овог пута од стране Питера Фејта. Шта мислите поводом његове иницијативе за интеграцију северних општина Косова у албанске институције власти?

Уместо да инсистирамо на резолуцији 1244 и на УНМИКу као представницима УН, ми смо прихватили да дођу представници ЕУ и да они наводно статусно неутрално решавају проблеме на Космету. А зашто? Да ли смо ми чланици ЕУ? Нисмо. Да ли су многе чланице ЕУ прихватиле независност Космета? Јесу. Па како онда та мисија може да буде статусно неутрална? Сада када је Питер Фејт јасно ставио до знања да ће учинити све да се спроведе Ахтисаријев план у трима општинама на северу Космета у којима једино још се осећа Србија, схватамо колико је то била велика грешка.

Избори у Украјини је актуелна тема за Србију: од односа Москве и Кијева зависи енергетска безбедност Балкана. Уз то, први круг гласања показао је да је земља фактички подељена на 2 дела, као што је то било и у Србији за време последњих председничких избора. Како ваша странка оцењује политичку ситуацију у Украјини?

Што се тиче Српске Радикалне Странке, ми с великом пажњом пратимо све оно, што се дешава у окружењу Русије. Пре свега, ми смо свесни и политичке стратегије, коју спроводи Америка уз помоћ НАТО-пакта. Тај циљ је врло једноставан. Они желе да овладају руским ресурсима, посебно великим сибирским пространством. Да би то остварили, треба да дођу на границе Русије. Један од тих циљева је инсталирање у Украјину. И све ове такозване наранџасте револуције, које су се спроводиле у одређеном шаблону, нажалост, то се десило и у Србији 2000. године пред октобарским пучем. На неки начин то се десило и у Украјини. Али се надамо, да ће победом на председничким изборима господина Јануковича ићи много боље, него што је то било до сада у време Јушченка. Посебно имајући у виду Украјину као земљу, која је постојбина Русије, руске културе, вере. Као што је Косово за Србију, тако мислим, да је у великој мери Кијев за Русију. И ми смо и на прошлим изборима, и на овим изборима изразили подршку господину Јануковичу.

Gost
Гост


Назад на врх Go down

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму