bb99.serbianforum.info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

АКО МИСЛИТЕ ДА ЈЕ КОРУМПИРАНА,ПА НАПИШИТЕ

Go down

АКО МИСЛИТЕ ДА ЈЕ КОРУМПИРАНА,ПА НАПИШИТЕ Empty АКО МИСЛИТЕ ДА ЈЕ КОРУМПИРАНА,ПА НАПИШИТЕ

Порука  admin Thu Apr 01, 2010 4:58 pm

АКО МИСЛИТЕ ДА ЈЕ КОРУМПИРАНА,ПА НАПИШИТЕ
АКО МИСЛИТЕ ДА ЈЕ КОРУМПИРАНА,ПА НАПИШИТЕ Cslavica
Slavice, ostavka!
Posted by nikola


Posle otkrića Alo! da predsednica parlamenta honorariše za „Galeniku“, i zvanično potvrđeno da je u sukobu interesa

Predsednica srpskog parlamenta Slavica Đukić-Dejanović (58)АКО МИСЛИТЕ ДА ЈЕ КОРУМПИРАНА,ПА НАПИШИТЕ 9k= prekršila je zakon kada je prihvatila honorarni angažman u „Galenici“, utvrdio je Republički odbor za rešavanje o sukobu interesa na jučerašnjoj sednici!

Odbor je Dejanovićevoj dao rok od 15 dana od prijema pismenog otpravka odluke da otkloni navedenu povredu Zakona o sprečavanju sukoba interesa i da o tome obavesti Republički odbor.
Članovi odbora zaključili su da je predsednica parlamenta time što za novčanu naknadu pruža savetodavne usluge „Galenici“ „prekršila obaveze funkcionera da održava poverenje građana u savesno i odgovorno obavljanje javne funkcije i da ne bude ni u kakvom odnosu zavisnosti prema licima koja bi mogla uticati na njenu nepristrasnost“.
Slavicu Đukić-Dejanović „uhvatili“ smo u Portugalu, gde je u poseti sinu, snaji i unuku. Ona je od novinara našeg lista saznala je da je odbor ustanovio da je prekršila zakon.
- Nisam znala da su već doneli odluku, niko me još nije obavestio. Vi ste, eto, prvi – kaže Dejanovićeva i napominje da nije očekivala da će odbor doneti takvu odluku, ali da će je u potpunosti poštovati.
- Nisam to očekivala. Radila sam stručne poslove za „Galeniku“ i ne mislim da je suštinski bilo sukoba interesa. I ne mislim da sam poljuljala poverenje građana u instituciju jer sam i jedan i drugi posao obavljala savesno. Ipak, na građanima je da to ocene – pravda se predsednica parlamenta.
Ona tvrdi i da će saradnju sa „Galenikom“ raskinuti istog trenutka kada dobije pismeni izveštaj odbora.
Podsetimo, krajem juna „Alo!“ je prvi objavio da je predsednica parlamenta 27. aprila, samo dva dana pre nego što usvojen zakon kojim su skresane plate državnih funkcionera, sebi obezbedila dodatni mesečni prihod od 700 evra za navodne ekspertske usluge farmaceutskoj kompaniji „Galenika“, koji je po partijskom ključu pripao Socijalističkoj partiji Srbije, čiji je Dejanovićeva potpredsednik. Ugovor koji je sklopljen na godinu dana potpisali su Dejanovićeva i direktor „Galenike“ Nenad Ognjenović, kadar SPS-a. Po ugovoru, Dejanovićeva je u obavezi da kao ekspert daje stručno mišljenje o farmaceutskim proizvodima, ali prema našim saznanjima, dosad nije obavila nijednu ekspertizu.

Nezakonito i nemoralno ponašanje
Otkriće da predsednica parlamenta Slavica Đukić-Dejanović honorariše u „Galenici“ izazvalo je svojevremeno opštu osudu javnosti. Kritike su stizale i od političkih stranaka, i to ne samo opozicionih, već i stranaka vladajuće koalicije. Najčešće su se čule optužbe da sve i da je zakonit, taj postupak nije moralan. U početku je Dejanovićeva ostajala gluva za ovakve komentare, a novinare našeg lista optužila je da navodno prave aferu tamo gde je nema. Takođe joj nije bilo neobično ni to što dobija 20.000 dinara mesečno kao predavač na Medicinskom fakultetu u Kosovskoj Mitrovici, gde je za osam meseci rada održala samo jedno predavanje.
Slavica Đukić-Dejanović zaposlena je na Medicinskom fakultetu u Kragujevcu, gde je šef katedre za psihologiju. Mada nije na stalnom radu u Skupštini, ima pravo na razliku u plati do 100.000 dinara i paušal od nešto više od 30.000 dinara
http://ladjevic.com/nikola/2009/08/page/2/
admin
admin

Broj poruka : 758
Datum upisa : 06.10.2009

https://bb99.serbianforum.info

Назад на врх Go down

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму