bb99.serbianforum.info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Србија на тиховању ...или дан кад је ухапшен Др Радован Кара

Go down

Србија на тиховању ...или дан кад је ухапшен Др Радован Кара Empty Србија на тиховању ...или дан кад је ухапшен Др Радован Караџић

Порука  Gost Thu Feb 18, 2010 7:06 pm

СРБИЈА ЈЕ НА ТИХОВАЊУ.
Србија на тиховању ...или дан кад је ухапшен Др Радован Кара Dabic-clone-1
На вест да је ухапшен Др Радован Караџић умало нисам занемио. Невероватна је та чињеница да је био сам и путовао аутобусом до куће у сред града Београда и у самом срцу Србије. Ваљда је мислио да то велико срце куца и да га неће наћи.
Оно што је у овој трагедији велико што се Др. Караџић осећао слободним, био је сам и није носио маску, а брада и коса то је нешто што је добио рођењем. Сам и без икога ходио је Србијом и држао предавања о тиховању. Питам се само колико је молитви изговорио у том тиховању за свој народ.
Ухватили су га као разбојника, као зликовца. Да ли је он био толико грешан и шта је његов грех. Да ли је грех бранити свој народ и бити све време уз свој народ под нејтежим искушењем као што је рат који би се водио до истребљења. Уосталом да ли је слободан човек који носи у себи грех.
Осећао се слободним јер се није огрешио о свој народ и није се крио. То што га прогонитељи нису нашли 13 година показује само да је слобода релативан појам.

Био је слободан док је и један србин био на власти, оног тренутка кад је стигла нова власт и кад су срби нестали са власти одједном је нестала слобода и Радован је ухапшен.

Све ми се смушило у глави. Какав смо ми то народ и ко су заправо срби. Да ли су срби појам везан за генетику или духовно стање? Да ли је србин реч која означава човека рођеног у Србији или припадника српског рода? Шта је одређење речи србин?
Ако је србин одређење по држави Србији шта су онда они који нису рођени у Србији, ако је србин одређење по припадности једном народу па како онда људи који носе српска имена могу да учине такво дело да хапсе припаднике свог народа и окривљују за дела као што је одбрана свог народа.
Ни то није одредница која би окрактерисала реч србин, јер нас има две врсте. А по чему се разликујемо. Какви су то срби европејци и срби традиционалисти. Шта је то чврсто за чега се можемо ослонити да би се са поносом изговорила реч србин.
Бити србин је стање духа, а не тражити по генетском коду ДНК. То је систем вредности.

Ко су то срби традиционалисти. За коју се то традицију и систем вредности везују и са поносом изговарају реч србин? То је онај део Србије који још увек оплакује кнеза Лазара и нада се власти каква је била у доба Немањића. У време Немањића смо имали Цара који је написао закон који је штитио народ, властелу и свештенство од греха и тај народ је имао пуну слободу јер је био један у Христу. Кнез Лазар је знао то и кад је кренуо у бој на Косово против силне турске војске рекао је да не иде у бој због силне војске већ због светиње коју штити, а светиња нису само цркве и манастири већ и народ који је исповеђиван и причешћиван и припремљен за Небеско царство.

Данас имамо власт коју држе некакви антисрби или отуђени срби или расрбљени срби који се стиде свог порекла и извињавају се својим крвницима и српске хероје испоручју им за шаку долара. Па и Јуда је продао Христа за шаку златника.

Њихов понос је демократија, која доноси са собом све врсте греха па и издају припадника свог народа као начело људских права.

Данас председник државе Борис Тадић каже: Доста нам је Небеске Србије ми хоћемо земаљску Србију и...у једној реченици се одриче и Косова и српске традиције и православне вере и кнеза Лазара и народа који се жртвовао.
Демократија нам нуди уместо слободе тоталитарни систем у ком диктатура једне странке полако али грубо одузима идентитет и гради неки нови европски.

Кад говорим о стварној слободи увек ми је у мислима Његова светост патријарх српски господин Павле који је сам ходао по Београду и исто тако се возио аутобусом, а са друге стране римски папа који има своју гарду, оклопни аутомобил и стално стрепи од атентата.

Др Радована Караџића нису ухватили у борбеном оклопном возилу већ у аутобусу градског саобраћаја, није имао гарду око себе већ путнике који се случајно срећу, није се плашио целог света јер је био слободан.

Ако је било потребно да се промени или још боље употпуни власт са истородним европејцима да би се ускратила слобода Др. Радовану Караџићу шта ће бити онда са народом српским у којем још увек тече крв Немањића и који стоји пред иконом Христовом и чита молитву и тихује.


Аутор: mdubaic


Gost
Гост


Назад на врх Go down

Србија на тиховању ...или дан кад је ухапшен Др Радован Кара Empty Re: Србија на тиховању ...или дан кад је ухапшен Др Радован Кара

Порука  admin Fri Feb 19, 2010 7:03 am

Ако је било потребно да се промени или још боље употпуни власт са истородним европејцима да би се ускратила слобода Др. Радовану Караџићу шта ће бити онда са народом српским у којем још увек тече крв Немањића и који стоји пред иконом Христовом и чита молитву и тихује.

Биће ....Горе ?
admin
admin

Broj poruka : 758
Datum upisa : 06.10.2009

https://bb99.serbianforum.info

Назад на врх Go down

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму