ОД ПРАЗНОСЛОВЉА ДО ФЛОСКУЛА
Страна 1 of 1
ОД ПРАЗНОСЛОВЉА ДО ФЛОСКУЛА
ЕВО КАКО БИВШИ МИНИСТАР СПОЉНИХ ПОСЛОВА ВИДИ СИТУАЦИЈУ У СРБИЈИ...БЛИЖЕ СЕ ИЗБОРИ ,НЕБИЛ'СЕ НАРОД НАКАНУО ГЛАСАТИ ЗА ВУКА КОЈИ ЈЕ НЕСТАО СА ЕСТРАДЕ ПОЛИТИЧАРА,И КАО ПЕВАЉКА СА КАМ БЕК-ОМ,ПЕСМА СА СТАРИМ ФЛОСКУЛАМА....
9. МАРТ, 19 ГОДИНА ПОСЛЕ
Вук Драшковић: Губитак Косова не сме да се претвори у губитак Европске уније
БЕОГРАД - Српски покрет обнове обележио 19 година од деветомартовских демонстрација. Грађани су разочарани и Србија мора да мења свој курс, поручује Вук Драшковић.
Данас се навршава 19 година од првих масовних демонстрација у вишестраначкој Србији које су биле уперене против тадашње власти и неслободе медија. У сукобима демонстранта и полиције тада су погинуле две особе, а на улице Београда су изашли тенкови.
Вођа демонстрација и председник Српског покрета обнове Вук Драшковић каже да је огромна већина учесника деветомартовских демонстрација данас разочарана. Србија мора да мења свој курс, да се децентрализује, да промени економску политику, поручио је он приликом полагања венаца на Тргу републике.
Деветнаест година касније на Тргу Републике стотињак грађана се сећа демонстрација у којима је учествовало сто хиљада људи:
“Ми смо засадили ту јабуку демократије, други су је убрали.”
“Направљен је добар помак ‘91. године, да није било тога било би нам још лошије.”
“Много више је било очекивања тих људи, то је био један спонтани бес који је покушао да заустави крвопролиће.”
На Тргу је био и Вук Драшковић, председник Српског покрета обнове, који је предводио протест.
"Тако су пострадали управо ови људи који су изнели борбу против режима Слободана Милошевића, а профитирали су ратни профитери, криминалци, шверцери, Милошевићеви тајкуни који су постали економски и политички господари Србије", казао је Драшковић.
Он верује да је 9. март прилика да се каже да Србија мора да мења курс и да не пристаје на даље поразе.
“Косовски пораз и губитак Косова не сме да се претвори у губитак Европске уније. ЕУ безусловно и што пре - то је захтев свих оних који су се од 9. марта до 5. октобра борили и себе давали за европску, нову, бољу и демократску Србију”, оценио је лидер СПО.
Главни захтев протеста 1991, под називом "Митинг против петокраке", била је смена генералног директора РТС-а Душана Митевића и још четворице уредника због увредљивих коментара на рачун опозиције. У намери да разбије демонстрације, полиција је употребила сузавац, водене топове и гумене метке, а у акцију је била укљуцена и коњица. У сукобима су погинули демонстрант Бранимир Милиновић и полицајац Недељко Косовић.
Вук Драшковић је касно поподне ухапшен, а то вече су око 20 часова на улице Београда, први пут после Другог светског рата изашли тенкови.
Страна 1 of 1
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму