bb99.serbianforum.info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кућа плача

Go down

Кућа плача Empty Кућа плача

Порука  admin Mon Dec 14, 2009 10:53 pm

За моменат у центру дешавања судбине једне нације,где се они који заступају нас, заступају себе и ставове, наравно који су измишљени изфигурисани и читани као докони и монотони ноктурно..
Не долазе из народа већ су сковани и склепани на штету народа од тамо одакле су, нису имали боље па су послали ове,који су сада ту набубано, звуче нешто налик на ономатопејно жвакање i трвљење, млевене папагајске хране "просо". Високостручно и полуразумљиво , са жамором добацивањем,цитирањем и изгласавањем.
Домаћи задатак урађен, по рецептури неких небулозних који су изнад, нема их тек ту и тамо се појаве као сасвим случајно доносећи новац ,давајући га у закулисју ,ето и ми смо ту,о чему сте причали? Знате ми били на пикаду... нисмо стигли на време.Али ево и нас ко је рекао да нећемо доћи ма нонсини и наклапања ,па то нам је посао. Да, гледамо у тај фамозни сат који откуцава минут по минут целу годину и као да одлучује и одбројава судбину милиона.Да, треба га скинути да ни случајно више не учествује у кројењу и онако офуцале капе и фустане народу радницима,пензионерима,студентима,и осталој сиротињи једних са осам а других са шестдесет хиљада месечног примања.Углавном сиротиња и једни и други. Има ту и шаренила мишљења, али нај чешће су есеји неких промашених политичара економиста,неког Красића ,Јовановића,неке Јоргованке ,Динкића ,Тадића и ко зна којег све народа са неизлечивим комплексима Еуклида Хорација Вергилија,Катона, реторичара, псеудо владара ,диктатора,све елита који се нису од своје средине одакле су никада могле физички одвојити а то што су ту ,то је нека имагинација слична сну који се и не дешава њима већ другима.Најчешћи случајеви неиспуњених родитељских комплекса синови ...
Приметио сам да нај паметнији ћуте,ћуте ко заливени не бил испали још паметнији од силних и насилних вокатора који неисцрпно точе неку бозу, мешају сезону са фазоном и продају пред тв камерама свој шарм харизму, још синоћ вежбану и увежбвану пред оледалом.Сад ту су и фризуре дама, "шик" а тек "бижу"руж етаж паж и остали козметичарски мезетлуци.А са друге стране не толико шик не толико "феш" више стил административних хигијеничарки,водитељски кадар, који с обзиром и на године а и у дубоком убеђењу у јединицу глупости осталих , су ипак схватиле са оно мало испод перика, којим минорним неуроном,већ полу одумрлог од силног"нобл трача".
Мери се присутнима и време и стил по пословнику за јавни наступ пред широким Тијанићевим јавним сервисом и наравно аудиториумом (све стане у четиристотине и шездесетак динара предплате,са пуном одговорношћу молим).

Али данас је било другачије, данас у пуној форми и литералној "вазнесености" абсорбовали смо , како и сат треба скинути да не мери минуте утрошене за општенародно добро.
Затим тајац... Пред сам крај још је један ентузијаста полетео као деалов икар објашњавајући супериорност и важност и улогу молим и крај наставићемо сутра у исто време за исте паре.Фалило је у интеремецу само оно ...ми ти се кунемо,ал неби.
Замрзнућемо вас пензионери односно нећемо вас ни отапати само ћемо замрзивач да одледимо часком од старог леда и вас да вратимо тако још неодмрзнуте да се хибернишете још коју годину.Ако сте од прошле године замрзнути неће вам фалити ништа да (г)ладујете још коју годину... фалиле су само речи утехе да за ова живота и није тако важно како ће бити,биће тамо много боље у вечном коначишту.На крају није то више ни тридесет посто буџета сад кад Војводина има свој а Београд свој буџет мислим не може да буду триес посто...Можда је могло пре неколико дана али од данас молићемо фино и те проценте ћемо да поделимо добро изсепаришемо да ни сурутке не буде само вода а и лук ћемо додати ето и наставићемо сутра. Сутра ће бити нових модела којим ћемо вас извести (ал не рече шта и где )

А сутра или на крају,знате па узећемо на зајам на почек исфинансираћемо ми то будите без бриге а дугове ће враћати наши унуци и праунуци.Шта се секирате ...
нама ће као руководећем кадру бити мало "тешње" ви ћете стиснути потрошачке корпе , да не кажемо одгладоваћете тај период.Та научили смо ми то напамет имали смо доброг учитеља и још боље школе широм Југославије много боље него што су данас. У осталом добили сте бели шенген па кад будете добили паре од акција друм и у црну печалбу.А док се не вратите и сат ће бити скинут.

_________________
admin
admin

Broj poruka : 758
Datum upisa : 06.10.2009

https://bb99.serbianforum.info

Назад на врх Go down

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму