bb99.serbianforum.info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Закон о сабраћају, како вам га примењују?

Go down

Закон о сабраћају, како вам га примењују? Empty Закон о сабраћају, како вам га примењују?

Порука  Gost Fri Jan 15, 2010 11:22 am

И јел почело са казненом политиком.
Овај је народ на кажњавање и навикао. Само колико прекшаја правимо, ускоро ће сви да раде као спроводиоци
закона, а народа неће ни бит, мислим оног што прави прекшаје.

Пешаци, возачи, и остали учесници у саобраћају, срећно.

Gost
Гост


Назад на врх Go down

Закон о сабраћају, како вам га примењују? Empty Re: Закон о сабраћају, како вам га примењују?

Порука  Gost Tue Jan 26, 2010 4:47 pm

Beograd 26. 01. 2010

Press

VozaČi, paŽnja Izdato nareĐenje!


Saobraćajci maksimalno kažnjavaju prekršaje
Policijska uprava od saobraćajne policije traži da maksimalno pojača kontrolu vozila. Priliv novca od naplaćenih kazni za proteklih mesec dana (oko 50 miliona dinara) „znatno manji od očekivanog"

1
Komanda Saobraćajne policije prosledila je prošle nedelje dopis svim policijskim upravama u Srbiji u kome se traži „maksimalna primena Zakona o bezbednosti u saobraćaju", saznaje Press. U ovom dopisu od saobraćajaca na terenu traži se da pojačaju kontrolu saobraćaja i ocenjuje da je priliv novca od naplaćenih kazni u prvih mesec dana (oko 50 miliona dinara) „znatno manji od očekivanog" (!?!).


Takođe, u dopisu se od policijskih komandira traži i da pojačaju internu kontrolu rada saobraćajaca, jer postoji osnovana sumnja da neki od njih, umesto da pišu kazne, od vozača uzimaju mito.

Više nema popusta


Kako kažu obavešteni sagovornici Pressa, ovaj dopis zapravo će označiti „punu i rigoroznu" primenu Zakona o bezbednost u saobraćaju.

- Do sada je i bilo gledanja kroz prste vozačima, ali sada to više neće moći tako. Jednostavno, od sada će se za svaki prekršaj pisati kazne, i za neupaljena svetla i za nevezivanje pojasa i za minimalno prekoračenje dozvoljene brzine. Jednostavno, neće više biti popusta - kaže sagovornik Pressa. Prema njegovim rečima, u Saobraćajnoj policiji su zabrinuti i zbog mnogo manjeg prihoda od kazni od onog ranije projektovanog.


Manja plata zbog „lošeg" rada

Predsednik Nezavisnog sindikata policije Aleksandar Gavrilović kaže za Press da „norme" u naplaćivanju kazni ne postoje, već da prema pravilniku o platama u MUP-u policajcu može da bude smanjena plata ako „nije dovoljno radio"!

- Mi bismo voleli da uvedu normu, da ne moramo da kažnjavamo naše ljude smanjivanjem plata. Norma ne postoji, već postoji Pravilnik o platama u MUP-u prema kojem se policajcu može smanjiti plata na osnovu rada na terenu. Taj pravilnik ne može da vidi niko jer je strogo poverljiv, a ljudi se prema njemu obično kažnjavaju zbog sujete onoga ko hoće da ih kazni, a ne zato što loše rade - kaže Gavrilović.


Podsetimo, prema proceni Ministarstva za infrastrukturu plan države je da se od saobraćajnih kazni u prvih godinu dana primene novog zakona uzme oko 80 miliona evra. Od toga bi 30 odsto trebalo da bude dato lokalnoj samoupravi za poboljšanje saobraćaja, a ostatak bi trebalo da bude dat u državni budžet. Međutim, od budžetskog dela saobraćajna policija bi trebalo da dobije oko 40 miliona evra.

Zvanično, u policiji juče niko nije hteo da komentariše naša saznanja, ali je juče u Beogradu i na važnijim putnim pravcima bila uočljiva pojačana kontrola saobraćaja.

Manje prekršaja

Pomoćnik za bezbednost saobraćaj Ministarstva infrastrukture Predrag Jovanović kaže za Press da je od početka primene novog zakona broj napisanih kazni smanjen skoro za polovinu!

- Broj kazni je smanjen za oko 50 odsto u odnosu na isti period prošle godine. Kontrole jesu povećane, ali niko nije to naredio. U saobraćajnoj policiji su samostalni u radu i niko ne može da naredi da se pojačaju kontrole kada je potrebno više novca u budžetu. Policija je pojačala kontrole za teže prekršaje, kao što su vožnja u pijanom stanju ili prebrza vožnja - objasnio je Jovanović.

On kaže da je od početka primene zakona bilo 46 odsto manje saobraćajnih nezgoda, 40 odsto manje povređenih i 26 odsto manje poginulih u odnosu na prošlu godinu.

3
- Imamo i 50 odsto manje prekršaja u saobraćaju, što je odlično, i nadamo se da će ovo stanje biti sve bolje i bolje. Činjenica je da je planirano 80 miliona evra od kazni, ali to se odnosi na one koji prave teže prekršaje. Svrha novog zakona je da „nebezbedni" vozači finansiraju one koji se pridržavaju pravila. Sve što dobijemo od kazni uložićemo u bezbednost i nijedan dinar od kazni neće biti potrošen u druge svrhe - kaže Jovanović.

Ekipa Pressa

Gost
Гост


Назад на врх Go down

Закон о сабраћају, како вам га примењују? Empty Re: Закон о сабраћају, како вам га примењују?

Порука  Gost Wed Jan 27, 2010 4:07 pm

Saobraćajci registruju alkohol i u vazduhu


Vozači koji upravljaju vozilom pod dejstvom alkohola ili psihoaktivnih supstanci biće ekspresno otkriveni pri svakoj rutinskoj kontroli jer saobraćajna policija odnedavno koristi modernizovane alkometre i aparate za otkrivanje prisustva narkotika u organizmu.

Saobraćajna policija trenutno raspolaže sa oko 450 savremenih alkometara. Za razliku od starijih verzija, novi mere koncentraciju alkohola i u vazduhu oko vozača, dakle ne samo pri testiranju. U praksi to znači da policajac može da utvrdi da li je vozač konzumirao alkohol i bez da ga podvrgne testiranju (bez duvanja u alkometar).
- Etilometri novijih generacija u sebi sadrže dve opcije, „aktivni“ i „pasivni“ status. U prvoj opciji u pitanju je klasično podvrgavanje vozača alkotestu duvanjem, što je opšte poznato, dok druga opcija omogućava da se utvrdi da li u vazduhu oko vozača ima alkohola ili ne. Naši službenici to mogu da utvrde približavanjem aparata ka vozaču, nakon čega će se na ekranu uređaja pojaviti informacija doslovce „ima alkohola“ ili „nema alkohola“. Jedina razlika od klasičnog testiranja je u tome što se u ovom slučaju količina alkohola ne izražava u jedinici merenja, nego samo njegovo prisustvo - kaže za „Blic“ Zoran Vujković, šef Odseka za razvoj i opremanje u Upravi saobraćajne policije.
Podsetimo, Zakon o bezbednosti saobraćaja propisuje da je maksimalna dozvoljena količina alkohola u krvi 0,3 miligrama po mililitru, odnosno promila. To u praksi obično znači jedno pivo ili dva žestoka pića, mada količina alkohola u krvi koja se meri pomenutim uređajima u velikoj meri zavisi od više faktora, a naročito od telesne konstitucije vozača. Ipak, ko pije ne treba ni da pomišlja da sedne za volan pre svega zbog svoje i tuđe bezbednosti, onda i zbog visokih novčanih kazni, oduzimanja dozvole i na kraju mogućeg odlaska u zatvor.

Ako je dosad uopšte bilo dileme da li naša policija ima aparat za otkrivanje prisustva psihoaktivnih supstanci i opojnih droga u organizmu vozača, ona više ne postoji. Policija još od avgusta prošle godine vrši kontrolu rada i testiranje jedne vrste ovih uređaja, kažnjava i isključuje vozače iz saobraćaja, koji su pod dejstvom opojnih sredstava. Naravno, nemaju sve patrole ove aparate, ali se polovinom ove godine očekuje njihova nabavka, pa bi u svim većim gradovima Srbije trebalo da počne testiranje vozača na opijate.- Uređaji koje trenutno posedujemo pokazali su se kao efikasni, a koristimo ih u specifičnim situacijama. Primera radi, kada se dogodi saobraćajna nezgoda, a jedan od učesnika pokazuje da nije u psihofizičkom stanju za bezbedno upravljanje vozilom, vrši se najpre testiranje na alkohol. Ako se ispostavi da nema alkohola u krvi, onda je pretpostavka da je konzumirao opojna sredstva i to se obično ispostavi kao tačno, a utvrdi se takozvanim drag testom - objašnjava Vujković.
Za testiranje na narkotike otprilike je potrebno 15 minuta. Vozač na zahtev policajca ostavlja uzorak pljuvačke na umetku koji se nakon toga priključi na uređaj za drag test, koji je veličine kao manje kućište za kompjuter. Nakon toga na ekranu će izaći informacija da li je vozač pod dejstvom narkotika i ako jeste utvrdiće se i koja je psihoaktivna supstanca u pitanju. Savremeni aparati za testiranje na narkotike, koje koristi i srpska policija, utvrđuju prisustvo amfetamina, metamfetamina, opijata, fenciklidina i drugih opojnih supstanci. Uređaj za otkrivanje prisustva psihoaktivnih supstanci u sebi sadrži i štampač, tastaturu, USB kabl, kao i softver za prenos podataka.


Пошто сваки апарат требај минимум сваких 6 месеци бити атестирани, да ли верујете да ће вам на контроли милиције на ваш захтев приказати и датум атеста ??????

Gost
Гост


Назад на врх Go down

Закон о сабраћају, како вам га примењују? Empty Re: Закон о сабраћају, како вам га примењују?

Порука  Gost Sat Apr 10, 2010 11:17 am

Pandurska drzava, vise se ne isplati ni voziti kad je banda na svakom cosku, a ukoliko ne mogu da naplate kaznu oni ce vec nesto da izmisle samo da bi se Dacic isfinansirao, pa ova drzava i zivi iskljucivo od pljacke sopstvenih gradjana jer je nesposobna da pokrene privredu, ali zato se dizu kazne, akcize i takse na sve zivo da bi se popunio budzet, sve su to sluge rezima.
A poruka za muriju i sudove da mogu samo Qrac da nam popuse!

Gost
Гост


Назад на врх Go down

Закон о сабраћају, како вам га примењују? Empty Ал а крају ово...Хапс апс..Чуза утамничење

Порука  admin Sat Apr 10, 2010 11:41 am

Закон о сабраћају, како вам га примењују? 323476597480ec7406ea76070418639_450x301
Ал а крају ово...Хапс апс..Чуза утамничење ко те пита јесил крив ?Или ниси .Чувају те да не побегнеш ...
Nova sigurnosna oprema u KPZ Zabela
23. april 2008. | 07:21 | Izvor: B92 Beograd -- Sigurnosna oprema najnovije tehnologije postavljena je u Kazneno-popravnom zavodu Zabela.


Kazneno-popravni zavod Zabela poznat je kao jedan od najbolje čuvanih u Srbiji, a sada je iz njega gotovo nemoguće pobeći. U zatvor je stigla nova sigurnosna oprema najnovije tehnologije, kojom je pokriven svaki ćošak. Novi sistem u Zabeli obuhvata blindirana vrata s rentgentskim prolazom, ukupno 250 sigurnosnih kamera i kontrolnu sobu iz koje se prati svaki kutak zatvora.

Video nadzorom nisu obuhvaćene jedino ćelije, jer zatvorenici imaju pravo na privatnost.

"To je jedan viši sistem bezbednosti, koji bi se ticao i zaposlenih lica, gde bi oni bezbednije obavljali svoje poslove, a takođe i da bi mogli da izvršimo i kontrolu primene procedure zakona i zakonitog postupanja zaposlenih u radu", kaže Dragoljub Brajović, upravnik KPZ Zabela.

On dodaje da, kada je reč o osuđenicima, sistem omogućava "da bezbednije mogu da izdržavaju svoju kaznu, kao i da se spreče nezakonita postupanja osuđenih".

U Kazneno-popravnom zavodu Zabela je oko 1.200 osuđenika, što prevazilazi kapacitete zatvora, kažu u upravi.

Ništa bolja situacija nije ni u drugim ustanovama tog tipa, a po nekim procenama, Srbiji je potrebno još najmanje pet zatvora za adekvatan smeštaj osuđenika.

"Ja bih samo napomenuo da su naši kapaciteti prema evropskim pravilima spremni za oko 4.500 lica lišenih slobode. Po nekim našim standardima i našim podzakonskim propisima, mi bi trebali da imamo oko 6.000 lica, međutim, na današnji dan je ta brojka oko 9.500", kaže direktor Uprave za izvršenje zatvorskih sankcija Saša Vukadinović.

On dodaje da se taj prirast lica lišenih slobode nastavlja i da je to "vrlo ozbiljan problem".

U KPZ Zabela veruju da će nova oprema značajno povećati nivo bezbednosti, posebno za zaposlene.

Međutim, briga za sigurnost nije jedina.

Donacija Evropske agencije za rekonstrukciju obuhvata i opremu za obuku i rad osuđenica u KPZ za žene u Požarevcu.

Reč je o mašinama za šivenje i peglanje, uređajima za oblikovanje i pečenje gline, opremi za izučavanje pekarskog zanata, kao i o računarima koji služe za obuku.

Žene u ovom zatvoru rade ukoliko to žele, a od njih 200, tu mogućnost koristi dve trećine.

U upravi zatvora veruju da bi se, bez ovakvog pristupa, umesto sadašnje polovine slučajeva, kada je reč o ovim ženama, mnogo više njih vraćalo kriminalnim aktivnostima kada se nađu na slobodi.

"To je nešto čime se trudimo da ih osposobimo da - kada izađu sa izdržavanja kazne - znaju nešto da rade i da obezbede sebi egzistenciju", kaže Verica Stojanović, načelnica Službe za prevaspitavanje.

Opremu je poklonila Evropska agencija za rekonstrukciju, a njena ukupna vrednost je 2,5 miliona evra.

Inače, u KPZ Zabela ima mnogo osuđenih za najteža krivična dela, a trebalo bi da stignu i osuđenici iz Specijalnog suda.

Oni će biti smešteni u specijalni deo Zabele, takozvani Alkatraz, ali tek nakon usvajanja niza zakona.

U Ministarstvu pravde nadaju se da bi to moglo da se dogodi na prvim sednicama jesenjeg zasedanja parlamenta.
admin
admin

Broj poruka : 758
Datum upisa : 06.10.2009

https://bb99.serbianforum.info

Назад на врх Go down

Закон о сабраћају, како вам га примењују? Empty Re: Закон о сабраћају, како вам га примењују?

Порука  Gost Sat Apr 10, 2010 7:01 pm

алкатраз...ј те преселише чмерику у Србију

мада оно за недостатак видео надзора у ћелији може и да се искорист и забела се сруши...која беше Теслина резонанаца??


1 сат и 47 минута??


ко оће сконтаће.само шири даље


капа доле

Gost
Гост


Назад на врх Go down

Закон о сабраћају, како вам га примењују? Empty tri karte za holywood

Порука  Gost Sun Apr 11, 2010 7:40 am

Праве онолике школе, болнице, установе, а затвори овако мали осмех

Gost
Гост


Назад на врх Go down

Закон о сабраћају, како вам га примењују? Empty Re: Закон о сабраћају, како вам га примењују?

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму